Park Moravských bratří

Park Park Park Park

Park Park

Naproti muzeu v místech, kde stál dům Davida Nitschmanna prvního biskupa Jednoty bratrské, byl r. 1996 založen Park Moravských bratří, do nějž vysazujeme stromy z míst, kde Suchdolané působili. Potřebujeme tedy získat asi 130 stromů.

Zajímají nás místa, kde misijně působili Moravané první generace, narození ještě na Kravařsku na Moravě. Mohou to být místa, kde sbor dosud existuje, nebo už zanikl, nebo tam působili jen evangelizačně.

Každý strom bude opatřen kamennou deskou s názvem místa a letopočtem získání. Vzniká tak unikátní sbírka, nemající obdoby. Park má již asi 30 stromů.

Můžeš nám opatřit strom pro park Moravských bratří?

Chcete-li nám pomoci, nejjednodušší postup je tento:

V okolí, kde působili Moravští bratři, se někde v křoví najdou a vyrýpnou opatrně ze země asi 3 malé sazeničky 10 - 15 cm vysoké i s kořínky, zabalí se do mokrého hadříku, vloží do igelitového sáčku a do krabičky a pošle se jako dopis poštou na níže uvedenou adresu. Tři proto, že se stává, že některá uhyne. Nezáleží na tom, jaký je to druh stromu. Nejlépe nějaký typický pro tamní krajinu, snášející dobře teploty od -20° do +30°C. Na podzim a na jaře je nejvhodnější doba, ale lze to provést i v létě.

Nebude-li Vás to obtěžovat, přiložte pro matriku stromů i fotografii dárce a něco o historii sboru, nebo misijního místa.

Adresa:
Daniel Říčan
Čsl.armády 276
742 01 Suchdol nad Odrou
Česká republika

© 2019 Moravian.cz | Web design ToshTak.com | Doménu poskytla Jednota bratská
Partneři: Silesia Evropská unie Česko německý fond budoucnosti